¨
Swami Mahéšvarananda logo www.mystickajoga.cz
Místo předmluvy:
Translation:

Dne 28. srpna 2023 jsem po hluboké rozvaze přestal aktualizovat svůj facebook, protože je bohužel velmi zneužívaný negativními lidmi klidně se vydávajícími se za "jógu". Naštěstí jsem měl již nové webové stránky mystickajoga.cz. Nikoho neodsuzuji. Každý má na své úrovni nějakou "pravdu". Ovšem jen pravdu na své malé úrovni prozření. Proto jsem spontánně ukončil navštěvování kutsangu na facebooku. Budu tam dál vkládat jen fotografie, na něž skoro nikdo neútočí. Proto jsem založil tyto nové webové stránky v html www.mystickajoga.cz, abych měl klid pro nábožné rozjímání. Smyslem mého života není neustále odpovídat na rozlobené a urážlivé zápisy. Proto je můj nový web nakonec bez návštěvní knihy se zápisem. Toto je jeden typický zápis na facebooku, který absolutně raději nekomentuji:

"Přemyšlím, nakolik je v pořádku vytvořit si takovou prezentaci (tedy webové stránky www.mystickajoga.cz). Vymyslet si název mystická jóga a využit pro něj značku Jógy v denním životě. Nemyslim to zle, jen zkrátka vím, jak si Visvagurudži zakladá na čistotě značky JDŽ."

Nalézám však na facebooku naštěstí i pozitivní informace tohoto typu:

"...teoreticky je to veľmi správne a aj teda taký Swami ako Gyaneshwarpuri musí sa o to snažiť. Ale mne je veľmi sympatické, že nám swami takto dovoľuje nahliadať do svojho vnútorného života. V tomto ho veľmi obdivujem. Chcem tým povedať, že tento internetovo sociálny kontakt je veľmi vzácny. Ja si toto vážim a obdivujem..."
Roman Rapavý

Pozitivním autorům na facebooku se tímto předem omlouvám a zvu je na tyto již důsledně nekomunikativní stránky mystickajoga.cz. Pokud mi však chcete něco pozitivního sdělit ze svého srdce - z anaháty, jste upřímně vítání! Použijte proto prosím můj email: yoga@gyaneshwarpuri.cz. Upozorňuji vás ale, že vaše informace budou zveřejněny zde v návštěvní knize. Děkuji vám za návštěvu.

© Indický Mistr jógy Paramhans Swamí Mahéšvarananda za Nirgunou
a Jeho oddaný žák hinduistický a jógový mnich v České republice © Swami Gyaneshwarpuri.


ZPĚT