¨
Swami Mahéšvarananda logo www.mystickajoga.cz
Aktualizace:
Translation:

2.12.2023
Naposledy o aikido.

25.11.2023
Outdoor je pozitivní slovo pro toulky přírodou a horami.

16.11.2023
Vzdejte se kříže utrpení.

4.11.2023
Soupis bhadžanů Jógy v denním životě.

25.9.2023
Síla amuletu: doporučuji vám nosit při sobě svatý předmět, například amulet.

25.9.2023
Nebojte se pít trochu kafe během své jógové sádhany.

25.9.2023
Omezte konzumaci cukru na minimum, pokud nechcete být bezzubí ve stáří.

22.9.2023
Nepřehánějte ani karmajógu na úkor vlastní duchovní sádhany.

3.9.2023
Video z mé meditační jeskyně U Studánek.
Video U Studánek.

Osobní duchovní konzultace na základě zkušenosti svámího Gyaneshwarpuri.
Volám do světa: "Nejsem Osvícený. Nerealizoval jsem dosud nejvyšší stav Adžňa čakra vědomí - mókšu, kdy individuálná já se stane součástí celého Vesmíru...! Realizoval jsem však Božské napojení. Átma gyan - poznání své duše jako součást Boha, je můj nejbližší Cíl. Jsem žákem jógy. Jsem žák žijícího Mistra, který je Višvaguru a paramhans - tedy plně Osvícená Duše a Mistr celého Vesmíru. Má duše poznala Kdo On Je. Jím se chlubím, že je Přítel mé duše. S ním jsem od věčnosti Jedno. Mám Ho nade všechno v Lásce a v úctě. Svěřil jsem se do Jeho milující Boží péče. Mám pocit, že se známe už z dřívějška. Myslím si, že jsem Maháprabhudžiho žák z dřívějších životů, ale to není důležité. Nyní jsem se zrodil zde v Evropě. Proto jsem stoupencem tradiční indické, především himálajské jógy, mým východiskem byla ovšem ona nejsladší křesťanská mystika, kterou jsem prošel po vzoru sv. Františka z Assisi horským způsobem. Zde říkám: sláva budiž Panu Ježíši, Františkovi z Assisi a Páteru Piovi! Je možné, že jsem tu i pro křesťany, těm kterým v jejich víře něco chybí, aniž vědí co to je. Možná je to práce s tělem a myslí jako nezbytný předpoklad úspěšného života bez utrpení, dlouhověkosti, zdraví a duchovního rozvoje všech vnitřních skrytých sil, štěstí a moudrosti. A vegetariánství, jako podmínky trvale udržitelného přežití na této planetě Zemi. Tedy sjednocení s Bohem praxí naší milé pohodové a zázračné Jógy v denním životě, která zaručeně vede až k Nejvyššímu Cíli. V tom mám letos již 26 letou praxi. Praktikuji meditaci gyana (džňána) a k tomu mantru. Cvičím i ostatní každodenní duchovní sádhanu - ásany, pránájámu, modlitbu a kriji. Přes všechno vynaložené úsilí a snahu jsem v józe a meditaci však pouhým začátečníkem. Něco mám ale do vínku nepochybně z minulých životů (vivéku, jemné rozlišování). Dobře rozumím Božímu slovu.
Číst víc...

2.9.2023
Zvláštní pozvání na můj druhý meditační web o Moravském krasu.
U kterého jsem aktualizoval úvodní stránku.
Index webu gyaneshwarpuri.cz

1.9.2023
Můj Šiva jak jsem ho ozdobil.

Můj Šiva ověnčený květy a korálky.
Dnešní vnitřní moudrost.
"Nikdy se nebojte mystické jógy. Mystika je věda světců. Mystika je vnitřní jóga."
31.8.2023
Dnešní vnitřní moudrost.
"Zlému se musíte postavit zpříma. Nestačí jen útrpně mlčet jak učí někteří křesťanští mystikové a světci."
30.8.2023
Jedno staré video Mahéšvaránandovy posvátné lípy na Děravce v Moravském krasu, kterou jsem zasadil v roce 2007.
Video Mahéšvaránandova posvátná Lípa Na Děravce v Moravském krasu. HermitPhoto svámí Gyaneshwarpuri 2019.

Čtu z Líly Amrit:
"Adžajpál žil prostě, zříkaje se veškerého přepychu. Denně chodil pást kozy a poklidu pastvin mu přicházely v meditaci pokyny, co má dělat, aby vládl spravedlivě, prozíravě a ku prospěchu všeho lidu. Říše za jeho vlády vzkvétala a pro jeho moudrost, prozíravost, mírnost, soucit a lásku jej milovali nejen lidé, nýbrž i zvířata."

29.8.2023
Budu dál působit na facebooku:)!
Myslel jsem si, že s facebookem skončím, ale nakonec jsem přehodnotil svoji strategii a na facebook budu dál normálně přispívat ve Jménu lepšího pochopení Paramhanse svámího Mahéšvaránandy.

Zakoupil jsem nový oranžový baret...
Poznámka: není to vůbec bojový symbol, ale symbol mojí duchovní Cesty, který dobře chápu jen já sám a Ten Kdo mi ho předal. Děkuji Svámiji.
oranžový baret svámí Gyaneshwarpuri 2023

Dnes jsem smazal připojení na facebook z tohoto webu.
Na svůj facebook už nebudu nikdy přicházet, ať si myslí každý co chce. Moudří mne pochopí. Nemám zapotřebí žít v negativních energiích facebookové pomýlené demokracie sprostoty duality. Ať žije Jednota jenom s Bohem na poustevnách. Myslel jsem že tam budu zveřejňovat alespoň mé fotografie, ale ani to už nebudu dělat. Náham Kartá.

28.8.2023.
Místo předmluvy:
Dne 28. srpna 2023 jsem po hluboké rozvaze přestal aktualizovat svůj facebook, protože je bohužel velmi zneužívaný negativními lidmi klidně se vydávajícími se za "jógu". Naštěstí jsem měl již nové webové stránky mystickajoga.cz. Nikoho neodsuzuji. Každý má na své úrovni nějakou "pravdu". Ovšem jen pravdu na své malé úrovni prozření. Proto jsem spontánně ukončil navštěvování kutsangu na facebooku. Budu tam dál vkládat jen fotografie, na něž skoro nikdo neútočí. Proto jsem založil tyto nové webové stránky v html www.mystickajoga.cz, abych měl klid pro nábožné rozjímání. Smyslem mého života není neustále odpovídat na rozlobené a urážlivé zápisy. Proto je můj nový web nakonec bez návštěvní knihy se zápisem. Toto je jeden typický zápis na facebooku, který absolutně raději nekomentuji:

"Přemyšlím, nakolik je v pořádku vytvořit si takovou prezentaci (tedy webové stránky www.mystickajoga.cz). Vymyslet si název mystická jóga a využit pro něj značku Jógy v denním životě. Nemyslim to zle, jen zkrátka vím, jak si Visvagurudži zakladá na čistotě značky JDŽ."

Nalézám však na facebooku naštěstí i pozitivní informace tohoto typu:

"...teoreticky je to veľmi správne a aj teda taký Swami ako Gyaneshwarpuri musí sa o to snažiť. Ale mne je veľmi sympatické, že nám swami takto dovoľuje nahliadať do svojho vnútorného života. V tomto ho veľmi obdivujem. Chcem tým povedať, že tento internetovo sociálny kontakt je veľmi vzácny. Ja si toto vážim a obdivujem..."
Roman Rapavý

Pozitivním autorům na facebooku se tímto předem omlouvám a zvu je na tyto již důsledně nekomunikativní stránky mystickajoga.cz. Pokud mi však chcete něco pozitivního sdělit ze svého srdce - z anaháty, jste upřímně vítání! Použijte proto prosím můj email: yoga@gyaneshwarpuri.cz. Upozorňuji vás ale, že vaše informace budou zveřejněny zde v návštěvní knize. Děkuji vám za návštěvu.


Svámí Gyaneshwarpuri,

Důležité je zachovávat satvické stravování.
Po delším rozjímání jsem se dnes rozhodl definitivně přestat jíst přehřívaná i když údajně satvická jídla od mé maminky. Bude mi stačit jen miska rýže s čerstvou zeleninou. Ať žije svoboda!

Swami Mahéšvarananda
Foto: Óm ášram Jadan v Indii.

Můj prsten pro štěstí a harmonii.
Tento prsten Nic neznamená, je jenom mně srozumitelným symbolem z duchovní Cesty nalezený v meditaci. Nejsem už "chudý františkán", ale hinduistický svámí. Přesto tento prsten Něco znamená. Zakoupil jsem ho jen na internetu. Takový prsten nosí Paramhans svámí Mahéšvaránanda. Nikoho však nenapodobuji...:)
Můj zlatý prsten

Již velmi staré video z mé poustevny v Moravském krasu Doupěte Trampů.
Má současná meditační jeskyně Doupě Trampů.

Můj nový prsten, který jsem nalezl v meditaci.
Zlatý prsten Gyaneshwarpuri

Dnešní moudrost:
"Život na poustevně znamená naprosté utišení myšlenek vlastního "já" a naslouchání ve vnitřním Tichu Vyššímu Já, Božskému Já, Bohu."

Nové logo tohoto webu:
Stále jsem přemýšlel o logu webu mystickajoga.cz, pak jsem ale poslechl vnitřní pokyn a odstranil jsem zcela text: "Vnitřní Jóga v denním životě.", který by mohl eventuálně někomu bigotnímu zavazet. Proto jsem vytvořil toto nové logo:


které je bohužel ale zatím neostré. Proto jsem emailem poprosil Marka Audyho z redakce Speleo.cz, který je počítačový editor sborníku Speleofórum, aby mi připravil podle mého vzoru nové čitelnější logo. Zatím čekám na jeho odpověď.
27.8.2023.
Rovněž velmi opožděná fotogalerie ze stříleckého ášramu.
Střílky ášram karmajóga v kuchyni

Proč jsem dnes nebyl na satsangu na Bezručové...
Dnes jsem byl přesně v 18 hodin na Bezručové v Jógacentru, ale bylo tam pusto a prázdno. Proto jsem se otočil na podpadku a radostně jsem odešel zpět na poustevnu v Bosonohách, kde dokončím raději svou fotogalerii ze Střílek, kde jsem fotografoval gurupurnimu, svou "poustevnu" nad halou Ganga ap. Myslím si že možná nebudu vůbec přicházet na organizováná setkání na bázi satsangu. Na seminář se Svámijim se ale radostně chystám, abych mu odevzdal osobně dakshinu, tedy peníze a vonné tyčinky. Náham Kartá.

S velkým zpožděním zveřejňuji fotogalerii z Lesslovy hory na webu gyaneshwarpuri.cz.
Lesslova hora

Co je vairágja?
Je to dobrovolná odpoutanost, například od své ženy a spolubližních. Nestačí to učinit jen vnitřně jak učí někteří mystikové. Musí to být učiněno pokud možno i fyzickým způsobem a odejít z domova na poustevnu do hor, do přírody, do lesů. Zpočátku ale stačí praktikovat poustevnictví klidně i za zavřenými dveřmi vašeho pokoje a přitom stále meditovat s mantrou a rozjímat o vyšším smyslu pozemské existence. Znamená to též zřeknutí se světských statků, zejména sexuální energie a soustředění se jenom na Boha a na Božské Já. Není to tedy doslova poustevnicví v duchu katalické věrouky. Z křesťanského pohledu nemusím být vůbec vnímán jako typický "poustevník", i když z vyššího nádhledu přesto poustevník ve Skutečnosti rozhodně Jsem. Jsem tedy vairágy, jogín a poustevník v duchu jógové filozofie.

Někteří Svámijiho sanjásini.
Gurupurnima ve Střílkách 2021.
Gurupurnima v Ášramu ve Střílkách 2021.

Na FACEBOOKU:

Gyaneshwar Puri

Vivék Puri

Umapuri

Daya Puri

Jayadevi Mata

Hridayakamal Puri

Madhuram Puri

Anandpuri

Anandi

Savitri

Shanti


26.8.2023.
Mahéšvaránandovy Hiamláje.

"Pouze ten, kdo sám cestou prošel a zvládl její úskalí, je oprávněn vést druhé."
Paramhans svámí Mahéšvaránanda
Skryté síly v člověku

Nová pouť do hor.
Myslím si, že na jaře 2024 až se finančně trochu zaopatřím vykonám novou pouť do hor Slovenského ráje, ale již né na mou poustevnu v údolí Bielého potoka u Klauz, ale na jiné tajné místo, které jsem nazval Stařecké hory, protože se tam budu uchylovat ve stáří...

Acta Speleohistorica o Křtinách je již rozebrána a nebudu již činit dotisk.
Poslední výtisk Acta Speleohistorica o Křtinách, který jsem měl na památku jako svůj osobní výtisk s podpisy Prof. Josefa Ungera, Doc. Martina Olivy a Mgr. Toma Pavloně jsem se rozhodl nakonec věnovat Národní knihovně v Praze, která mne požádala o druhý povinný výtisk kdysi této mimořádně důležité knihy. Nemám na případný dotisk totiž peníze. O Acta Speleohistorica již totiž nebyl od nikoho zájem. každému stačí jen internetový formát pdf. Publikace je totiž celá v barvotisku a na křídovém papíře, proto je mimořádně drahá. Proto jsem ji raději distribuoval zdarma, ale jen odborným organizacím a vybraných archeologům, speleologickým organizacím v Moravském krasu, archeologickým ústavům a zájmovým archivům a knihovnám. Znamená to, že jsem si neponechal žádný osobní výtisk. Křtiny mne už nezajímají. Může za to Jan Lajčák, klerikální farář ve křtinském kostele. Nebudu se přece pokořovat před Lajčákem. Už ho nebudu navštěvovat, ani kdyby mne o to požádal, protože pořád jen zarputile mlčí a mlčí. Bohužel ve Křtinách již neexistují středovéké velmi duchovní energie. Je to již zaniklý středověký mýtus Panny Marie ve Křtinách. Tímto jsou Křtiny beze mne volné pro případné následovníky například archeology, kteří jednou dokončí mé výzkumy v podzemí chrámové věže, kde byla původně kostnice s pomalovanými lebkami. Je tam ještě mnoho neprobádaných zazdívek, které však již nepřinesou žádné významné objevy, nanejvýš zazděných sklepení pod terasou schodiště. Přesto bych si do budoucnosti představoval založit někde ve Křtinách na podnájmu malý jógový ášram na bázi meditační poustevny s internetovým připojením. Může to však klidně být i na nedaleké Habrůvce nebo i například v Ochozi u Brna a kdekoli v Moravském krasu střed a jih.
24.8.2023.
Dobrovolná karmajóga u maminky.
V roce 2021, když jsem se přihlásil Paramhansovi svámímu Mahéšvaránandovi o sannjás díkšu jsem si položil podmínku, že budu dál žít se svou maminkou v Brně - Bosonohách. Svámiji s tímto mým svobodným rozhodnutím souhlasil. Dokonce to ještě jednou zdůraznil, abych se ve stáří postaral o svou maminku. Proto s ní žiji ve společné domácnosti, nosím ji nákupy, uklízím schody s sklep ap. Ve skutečnosti ale maminka spíše pomáhá mně. Tuto sévu ale vykonávám na principu vajrágie, odpoutanosti od každé druhé osoby, jak se již vyžaduje u mnichů. Toto však maminka stále ale nemůže nějak "pochopit". Pořád se něčím  vyžaduje zbytečně moji pozornost, ale na bázi připoutanosti, s čímž já nesouhlasím. Proto jsem ji řekl, že se klidně odstěhuji do malé garzonky nebo odcestuji do stříleckého ášramu. Na ta slova se maminka začala měnit. Dokonce Svámijimu přispěla malým finančním darem na ášram v Jadanu. To jsem vzal jako pozitivní obrat v její povaze. Nyní si ale vařím raději sám, doslova asketickým způsobem. K tomu jsem se rozhodl protože mi maminka stále podávala několikrát ohřívaná, i když vegetariánská jídla, ale často s příměsí vajíček. Proto jsem se tomu nakonec vzepřel. Přestal jsem zcela přijímat obědy, jen večeře občas přijímám, ale opravdu jen tehdy když to vyhovuje zásadám  satvického stravování. Dnes jsem již zcela šťastný a vyrovnaný, vůbec nic mne nepoutá, službu mamince vykonávám v podstatě na bázi dobrovolné vajragie - odpoutanosti, tedy bez připoutání duše. Varuji vás před nedobrovolnou "karmajógou" na bázi citové připoutanosti k nižšímu já, čili k egu vašich bližních.  V důsledku takovéto připoutanosti byste mohli být případně odvedeni dokonce i od Svámijiho Mahéšvaránandy. Stále odjíždím od maminky na poustevny v lese. Opouštím tedy stále svou negativistickou maminku, která stále něčím psychicky trpí, protože stále něčím prochází, s čímž já ji vůbec nemohu pomoci. Vůbec se nemodlí i když je křesťanka, jí maso a hodně kouří cigarety... atd. Ve skutečnosti však není vůbec zlá. Tomuto mému pravidelnému osamostatňování na bázi poustevny už v podstatě vůbec nevzdoruje. Myslím si totiž, že toto pravidelné odloučení oba potřebujeme. Ve skutečnosti na poustevnu odjíždím jenom jednou týdně a to zatím jen  na zkrácený víkend. Ale i to má na nás oba velmi pozitivní účinek. Nejdůležitější Princip duchovní Cesty je totiž podle mne skutečná vajrágie, nestačí jenom vnitřně, ale i fyzicky, tedy odpoutanost od každé druhé osoby, jakkoli ji milujeme. Toto je víc než pouhá neuvědomělá karmajóga.

maminka Anna Šenkyříková a svámí Gyaneshwarpuri na hrázi rybníka v Popůvkách 2023

Nebojte se satanismu.

Požehnaný internet. Svámí Gyaneshwarpuri 2023.

Propaguji Svámijiho Skryté síly v člověku.
Skryté síly v člověku 2023.

23.8.2023.
Poustevna Lesslova hora je odteď má jediná poustevna.
To ovšem neznamená, že příležitostně nebudu přicházet do vybraných jeskyní v Moravském krasu - jih a střed.

TRÁTAK.
Tajemství mlčících Mistrů.
Trátak spočívá v pozorování plamene svíčky. Nejdříve se pravděpodobně zdánlivě nebude vůbec nic odehrávat. Ale později vaše vědomí možná navštíví "démoni", což jsou vaše vlastní negativní myšlenky, které musíte zcela pochopit, odstraňovat a vůbec neposlouchat. Potom vás začnou navštěvovat dobří "andělé" - dévové, ale jim příliš nemusíte nedůvěřovat, budou vám však přinášet velice moudré a inspirativní duchovní myšlenky, takže je nakonec přesto budete poslouchat. Nakonec se ale dostaví sám Vesmírný Princip paramhase svámího Mahéšvaránandy na nirguně, ale zatím jen v neprojevené podobě. Možná že se vám dokonce jednou i zjeví. V anahátě najdete různá vnitřní ubezpečení o správnosti vaší duchovní Cesty, jsou to velmi pozitivní a moudré myšlenky a Božská inspirace. Budete psát například duchovní poesii, nebo dokonce sepisovat odbornou i duchovní literaturu. Vůbec se nemusíte bát nižších sil spících někde podvědomí, které opravdu musíte nejdříve pročistit. K tomu slouží mantra a například upřený pohled do plamínku svíčky. Opakuji: vůbec se tohoto zákonitého procesu nebojte, každý si musí něčím bohužel projít aby vnitřně zmoudřel. Bude to však opravdu zcela bezbolestným a dokonce humorným způsobem z Milosti vašeho Vesmírného Mistra, který o vás ví doslova všechno, například i na bázi choulostivých sexuálních informaci dávno již zapomenutých někde v podvědomí a stejně vám to hned bude odpouštět, ale opravdu velice moudrým humorným způsobem. Vůbec proto nemá smysl před Ním něco ukrývat v podvědomí ani zatajovat, protože ví doslova všechno, jak jsem se sám přesvědčil. Celý váš život je někde astrálně zaznamenán jako kniha. Budete vždy velice spokojení, šťastní a vnitřně blažení. Na trátak stačí obyčejný čajový kalíšek, který nečadí v pokoji a nezamořuje ovzduší nebezpečným kouřem, jako činí hřbitovní svíčky, které se na trátak vůbec nehodí, dokonce ani v lese na poustevnách. Vezměte si na praxi trátaku s sebou duchovní deník, nebo alespoň obyčejný sešit a zkuste si své nové poznání zapisovat. Možná že to bude někoho jednou dokonce zajímat. Můžete to klidně zveřejňovat na internetu, nebo o tom napíšete dokonce knihu. Později nebudete muset ani hledět do plamene svíčky, a přesto k vám budou přicházet všechny tyto mimořádné vnitřní vize a myšlenky od Někoho z Vesmíru. Budete vnitřně čerpat z Božského zdroje svého NadJá, čili nadvědomí. Nebojte se vůbec ničeho. Vítězně projdete všemi zkouškami. Budete mít při všech zkušenostech Boží vedení a Boží ochranu.

Svámí Gyaneshwarpuri


Trátak

Dnešní citáty některých Mistrů na zamyšlenou.
" Ti, kdo přespříliš spoléhají na učitele, porušují jednu z hlavních zásad jógy, což je osamění. Jogín se má odloučit od každé druhé osoby, a to nejen fyzicky, ale i vnitřně. A to proto, že se má obracet jedině na Boha."
Paul Brunton
Osvícená mysl

"Dalším démonem se ti stane démon "dobré rady". Vypůjčí si masku Buddhy nebo gurua a řekne ti: "Pracuj pro druhé!" nebo "Práce pro druhé je praxí." Bez ohledu na to, jestli se tyto instrukce objevují ve skutečnosti, ve vizích, či snech, rozpusť je v Ješe Sempovi, aspektu moudrosti. Jestliže se pak stanou ještě silnějšími, znamená to, že jsou skutečným božstvem či guruem, jestli ne, jsou škodlivým démonem. Musíš jasně rozeznat, čím skutečně jsou."
Guru Rinpočhe
O překážkách na duchovní cestě

"Chodíte do kanceláře, nevím proč. Říkáte, že musíte, protože máte zodpovědnost... Nevím proč byste museli cokoli dělat. Jste otroci, to je všechno."
Krishnamurti
Vnitřní revoluce

"Cesta tichého sezení - nakonec musíte zanechat všech duchovních tužeb, návštěv center a guruů. Musíte být tiší a dovolit Bohu ve svém nitru, aby vás vedl a požehnal vám. Musíte se spoléhat na Boha ve svém nitru."
Paul Brunton
Tajnosti egyptské

"Ale že jsem ještě slybý v lásce a nedokonalý v ctnosti, mám zapotřebí abys mě posílil a potěšil, proto mě častěji navštěvuj a vyučuj svatým naukám."
Tomáš Kepenský
Následování Krista

"Pomýšlel jsem na založení kliniky, jež by pomáhala trpícím masám. Ale můj mistr mě zadržel, neboť se nemohl ubránit pocitu, že by mě tato činnost odvracela od vyšších cílů. Namítal dokonce i tehdy, když jsem zpíval, skládal básně nebo maloval. Radil mi abych se nenechal svádět z cesty a abych praktikoval mlčení. "Hlas ticha je hlasem nejvyšším.", říkával. Stojí za všemi úrovněmi vědomí a všemi metodami komunikace. Nauč se naslouchat tichu... Jsi na cestě, nezastavuj se na jednom místě a nepřipoutávej se k ničemu. Mlčení ti dá to, co ti svět nikdy dát nemůže."
Svámí Ráma
Život s himalájskými mistry.

22.8.2023
Některé mé další meditační jeskyně v Moravském krasu.
Habrůvecká plošina.
Mé druhé studijní a zájmové území hned po Plošině Skalka. Na Habrůvecké plošině jsem jako speleolog zdokumentoval asi 50 krasových závrtů a několik ponorů, které byly tehdejší speleologii vesměs úplně neznámými. Měl jsem tu celkem tři poustevny: u Závrtu u Habrůveckých smrků, na Močové a na Děravce. Oficiálně toto území obhospodařuje Školní lesní podnik Křtiny. Toto zalesněné území se nalézá ve střední části Moravského krasu. Ale i zde bohužel nyní probíhá přehnaně intenzivní těžba stromů. Dnes se zde po mém odchodu rozpínají speleologové z Býčí skály. Už sem příliš často proto nezavítám. Toto vysoko položené území na náhorní plošině mezi obcí Habrůvkou, Klostermannovou studánkou, jeskyní Býčí skála a Křtinským údolí jsem kdysi popsal v samostatné publikaci Acta Speleohistorica: "Habrůvecká plošina - úvod do neznámého problému střední části Moravského krasu", kterou zde nabízím k přečtení a ke stažení. Nejdůležitější můj poznatek byla v té době neuváděná ba netušená jeskyně mezi nově propadlým Habrůveckým ponorem 1 a Křtinkým údolím, kde se podle mne nachází více než 2 km dlouhá a asi 120 m (!) hluboká neznámá erozní jeskyně, protékaná Habrůveckým podzemním potokem, kterou jsme již ve speleologické literatuře nazval "Habrůvecké Svaté Schody".

Acta Speleohistorica Habrůvecká plošina Svámí Gyaneshwarpuri Klostermannova studánka

Malý lesík.
Malé jeskynní bludiště u Březiny, které jsem ve svém mládí několik let speleologicky zkoumal. Byl jsem tam dokonce vedoucí speleologických průzkumů. Speleologickou základnu jsem považoval za svou poustevnu. Napsal jsem o tom několik článků. Jedná se o ucpaný paleoponor Březinského potoka, možná již dokonce předmiocénního stáří. Byl jsem tam vždy velice šťastný a spokojený, potom mne však odtud vystrnadili bývalí "kamarádi".

Malý lesík

Kostelík.
Podle mne nejsvatější jeskyně v Moravském krasu. Proto jsem tam dal na skálu památníček poustevníkovi a almužníkovi, který v ní v 1.pol. 20. století působil na bázi bezdomovectví, Vinckovi Doležalovi. Býčináři však památníček se zlým úmyslem odstranili. Proto jsem chtěl do vchodu Kostelíka umístit alespoň dřevěný kříž, ale ani to mi nepovolili. Je to opravdu velice pozitivní jeskyně nalézající se ve Křtinském údolí.

Kostelík ve Křtinském údolí

Motto:
"Mám takovou vizi. Vidím stovky a tisíce mladých Čechů mužů a snad i žen jak oblékají hnědou či zelenou kutnu ušitou vlastníma rukama. Vidím je jak opouštějí tuto civilizaci a společnost svých bližních a odcházejí do osamění pohraničních hor nebo na vysočinu ve vnitrozemí. Vidím jak hledaji opuštěné horské kapličky, jichž jsou v českých zemích na tisíce, vidím jak se v nich usazují a stávají se pohádkovými bytostmi. Pousteníky, šamany, druidy... podivíny v očích lidí co žijí v osamění na posvátných místech, v dubových hájích, pravěkých hradiscích, v jeskyních a u lesních studánek. Jsou to lidé co se vzdali svých rolí a ambicí v tomto šedivém neradostném světě aby věnovali svůj život největšímu dobrodružství jímž je duchovní Cesta. Vidím jak se bezcílně toulají po lesích, promlouvaji ke květinám, přátelí se s motýli, modlí se mezi stromy, meditují na vrcholcích hor, zpívají posvátné zpěvy a praktikuji svá duchovní cvičení... a Bůh je za upřimnost jejich touhy obdarovává svými Milostmi, vede je a chrání, jako každého kdo má odvahu věřit svému srdci a jít za jeho voláním. Mnozí se časem vrací zpět do světa lidí, bohatší o cenné zkušenosti, ale někteří vydrží nápor osamění a stávají se z nich zasvěcenci největších duchovních mystérií. Stávají se mystiky a tom nejvyšším a nejčistším smyslu slova, stávají se svatými lidmi, kteří očistili své srdce i svou duši od sil temna a nahlížejí do nejhlubších Božích Tajemství. Pro své bližní budou psát básně a lidé se za nimi budou utíkat pro radu a pro slova moudrosti a útěchy, neboť nikdo nerozumí záhadám života lépe než ten, kdo dokonale poznal Sebe. A nejlepší školou sebepoznání je život osamělého poustevníka. Je to těžká cesta, ale ti kdo jsou na ni taženi Bohem hluboko ze svého nitra, by ji nevyměnili za nic na světě. Radostí jim bude prostý život v souznění s celým Vesmírem. Vystačí si s malým batůžkem na zádech, v němž budou mít všechny své věci. Budou pracovat ale jen tolik, aby obhájili svou pozici nezávislosti. Budou sice porušovat zákony této společnosti, ale jen proto, že se řídí Zákony vyššími, a tak i ohýnek si v lese zapálí a mimo cestu svobodně půjdou a pod korunami stromů budou tiše usínat a pod klenbou jeskyní se budou probouzet. Nebudou bojovat proti světu, neboť svět dostatečně prosvětlí svou pouhou existencí. A budou nevinní jako motýli a tak laskaví, že i jejich odpůrci, úředníci, myslivci či ochránci přirody je nakonec budou mít rádi. Poustevník v lese se stane prestižní záležitostí, neboť jeho přitomnost v lese se stane ekologickým indikátorem čistého, neporušeného a harmonického prostředí. Neboť poustevníkovo srdce je nesmírně citlivé na jakékoli znečištění a nemůže žít proto všude. A tak se všichni hajní budou předhánět v nabídkách těch nejatraktivnějších poustevnických lokalit, jimiž by poustevníka do svých hvozdů přilákali. A všechno to budou ta nejpodmanivější a nejúchvatnější místa, jež v českých zemích dosud zbyla: u vodopádů a horských jezer, v oblacích mezi kosodřevinou, ve ztracených jeskyních a na významných pravěkých archeologických lokalitách, takže si každý vybere podle svého založení a na každého se dostane jen to nejlepší...

"Společnost, která domestikovala rebely
dosáhla svého klidu, ale ztratila budoucnost.

Anthony de Mello

21.8.2023
Některé mé další meditační jeskyně v Moravském krasu.
Adlerova jeskyně.
Významná archeologická lokalita s magdalenienským osídlením. Byla to odloučená jeskyně v době kdy fungovala světoznámá Pekárna. Proto jsem si ji oblíbil pro meditaci. Překvapila mne svojí útulností ještě větší než rovněž tramsky osídlená jeskyně Doupě Trampů za Kůlničkou. Dokonce je v ní podzemní ohniště, které však nedoporučuji nikomu zažehávat, mohl by se přidusit.
Adlerova jeskyně.

Křížova jeskyně.
Nedaleko Adlerovy jeskyně, o něco níž ve svahu je další trampská jeskyně Křížova, která slouží jako příležitostné útočiště neznámým trampům. Není tak útulná jako Adlerova, proto jsem v ní přestal meditovat. Přesto v ní ke mně promluvil Himaláj v době jara s výhledem na zalesněné Údolí až k Ochozskému žlíbku. Speleologicky je nedůležitá. Její neznámé ucpané pokračování s největší pravděpodobností směřuje jen do nedalekého Kamenitého žlíbku s horním vchodem do Ochozské jeskyně, podobně jako má meditační jeskyně Adlerova. Obě tyto jeskyně jsou neopochybně paleoerozní geneze, proto o nich jeskyňáři podvědomě pořád přemýšlejí. Nejde však vůbec důvěřovat jejich virgulovým prognózam. Prý je tu propast až na aktivní tok. Podle nemá smysl tyto dvě jeskyně nikdy speleologicky otevírat.
Křtiny.

Kůlnička.
Další archeologicky zajímavá jeskyně v Hádeckém údolí za Pekárnou. Taky nikam nevede. Jedná se podle všech signálů opravdu jen o korozní v podstatě speleologicky nevýznamnou jeskyni, nikoli paleoerozní báze jak se domnívá například Kamil Pokorný a další jeho spolupracovníci na základě reakcí virgulí. Taky jsem v Kůlničce krátce meditoval s mantrou ve stísněné vstupní chodbě a byl jsem potěšen její pozitivní aurou. Proto jsem ji jen sám pro sebe pojmenoval Hodná jeskyně. V této jeskyni byl objeven hrob neolitického dítěte podobně jako později v nedaleké Slezákově díře - Záhrobní.
Kůlnička.

Slezákova díra - Záhrobní.
Nejdůležitější jeskyně mého mládí. Speleologicky jsem ji zkoumal někdy v letech 1982 - 1986. Přitom jsme učinili velmi zajímavý objev dětského neolitického hrobu kultury s moravskou malovanou keramikou. Zkoumali jsme rovněž koncový dóm, který jsem nazval Šamanský dóm, protože v něm byly nalezeny záhadné zuby velké šelmy. Nevíme jak se tato šelma do tohoto dómu nizkou vstupní plazivkou vlastně dostala. Je to prostě záhada. Na jaře roku 2023 jsem si předsevzal že pod převisem před touto jeskyní budu usilovně meditovat. Nakonec jsem ji však opustil a od té doby medituji na Lesslově hoře nad Křtinami.
Slezákova díra - Záhrobní.

U Tří Kotlů.
Další má příležitostná meditační jeskyně, tentokrát ve Křtinském údolí. Kdysi jsem vážně přemýšlel nad jejím speleologickým průzkumem, bylo to však zájmové území křtinské skupiny, proto jsem ji nakonec vůbec nezkoumal. Přesto mne zaujala svými uhlazenými bočními stěnami svážně klesající chodby. Dnes už nevěřím, že se jedná o ponor Křtinského potoka, i když částečně je to pořád možné. Nikdo neví kdo ji za 1. československé republiky zkoumal. Možná že to byli Němci speleologické skupiny V.D.T. z nedaleké Býčí skály, což zní velmi pravděpodobně. Zůstaly po nich otvory po vrtech na trhavinu při rozšiřování chodby. Domníval jsem se, že by se jejím speleologickým výzkumem mohlo podařit proniknout do neznámé jeskyně která nepochybně je pod nedalekými propady Tří Kotlů.
U Tří Kotlů.

Švédův stůl.
Velice důležitá archeologická lokalita v Hádeckém údolí osídlená již neandertálským člověkem. Já jsem v ní zažil vizi, že v ní v pravěku žil šaman, který se svou svatostí vyrovnal Ježíšovi a Buddhovi. Nevím co to mělo znamenat, ale všechno je možné. Jeskyně připomíná lidské skalní obydlí, je zde například ložnice s otevřeným oknem, nebo centrální prostora vhodná pro rozdělání ohně. Pozor však na strážce přírody, kteří o tom vědí! Já sám v ní občas rozjímám a medituji s gurumantrou a jsem v ní vždy šťastný. Určitě má pozitivní energii už z pravěku. Někdo si myslí, že pod ní procházejí neznámé trativody z níže ležící jeskyně Málčiny.
Švéduv stůl.

U studánek.
Má brutální meditační jeskyně u Březiny. Meditoval jsem v ní ve věčné tmě osvícené jenom svíčkou. Je to speleologicky nedůležitá jeskyně, která nikam nepokračuje. Nedávno se jeskyně U Studánek nechvalně proslavila tím, že v ní dělali své - zajisté hrůzostrašné - "obřady" neznámí satanisté, po nichž zůstali v koncovém dómku kresby a nápisy na skále. Bůh ví, proč jsem si vybral k mantra džapě právě tuto zkoušenou jeskyni... Od roku 2019 jsem se v ní věnoval se souhlasem Správy CHKO Moravský kras své osamělé meditaci. Od roku 2023 ji už nenavštěvuji.
U studánek.

Močová.
Jedna ze tří mých pousteven na Habrůvecké plošině spolu s Děravkou a Závrtem uHabrůveckých smrků. Je to historický lůmek po lidové těžbě vápence, jakých jsou v krasu tisíce. Tento lůmek je však atypický, neboť je tvořen těžební jámou se svislými stěnami. Zůstává otázkou, proč dávní vápeníci komůrku ve skále vytvořili? Jakoby si zde někdo chystal skalní skrýš... Tak jsem lůmek našel. Jen jsem ho zbavil vrstvy hlíny, kterou byl zakrytý a postavil opěrnou zídku z volně ložených kamenů. Přežil jsem zde jednu zimu 2005/2006. Nad sebou jsem měl jen igelitovou plachtu, jinak jsem byl vystaven venkovním živlům zimní krajiny a zima byla tehdy obzvláště krutá. Ohýnek mne však chránil. Pak mě však podle stop ve sněhu našel Satan z Býčí skály. Postavil mi na poustevně obrácený krucifix, umně spletený z větví, symbol satanismu a snažil se mne zastrašovat... Znovu jsem poustevnu na Močové osídlil v roce 2023, ale protože mi Toník Tůma ze Správy CHKO Moravský kras zde nechce povolit ani malý přístřešek, který je nezbytný k přežití v drsném klimatu na této lokalitě, zůstala tato poustevna nakonec neosídlená.
Poustevna Močová.

Závrt u Habrůveckých smrků.
Poustevna na Habrůvecké plošině, nedaleko od Habrůveckých ponorů. Pod ponory je neznámá a dosud neobjevená jeskyně, která Habrůveckému podzemnímu potoku slouží jako podzemní řečiště, kterou jsem již pokřtil na "Habrůvecké Svaté schody". Proto jsme v letech 2005 - 2007 usilovně pracovali na fyzické otvírce nedalekého Závrtu u Habrůveckých smrků. Pod závrtem jsem očekával starý paleoponor Habrůvecké náhorní plošiny, a byla proto naděje, že sledování této paleoponorné chodby by se mohlo podařit napojit na dnes hydrologicky aktivní podzemního řečiště Habrůveckého potoka a tudy sestoupiti do jeskynního systému ve Křtinském údolí. Héroický průzkumem závrtu byla nakonec dosažená hloubka asi 12 metrů. K propojení s Habrůveckým ponorem tedy bohužel nedošlo. Z bočních stěn propasti odpadávají skalní břity přilepené blátem. Proto je to dole nebezpečné. Za spolupráci při otvírce tohoto Závrtu děkuji panu Arnoštu Hlouškovi z Habrůvky.
Závrt u Habrůveckých smrků.

Poustevníkova Děravka.
Ponor na pomezí Rudické a Habrůvecké plošiny a též dvou světů, na velmi strategickém místě, které tektonicky i morfologicky nasvědčuje, že dole by mohla být významná jeskyně. V okolí závrtový cedník "Djrafka". Stará legenda o velké neznámé jeskyni, která někde zde měla být objevena na počátku 20. století. "Nikdo však neví, kde Děravka je." Toto místo bylo vytypováno ke speleologickému průzkumu poustevníkem Markem dne 3. května 2005. "Terra incognita na speleologické mapě Moravského krasu. Hloubkový potenciál až 150 m hluboké propasti, jedné z nejhlubších v České republice. Délka neznámého odtokového jeskynního systému řádově v kilometrech. Dole může být všechno o čem sní duše jeskyňáře, především hodně hluboký jeskynní systém a hodně členitý. Těch speleologických vlivů je totiž v oblasti více. "Je Děravka přítok do již hotového bludiště pod Rudicko - Habrůveckou plošinou, v jehož existenci se opírala víra generací badatelů?" Jeskyně "Poustevníkova Děravka" zde objevena Markem Poustevníkem - Šenkyříkem dne 20. února 2007. V dalším průzkumu pokračoval tým"Společnosti přátel Speleologický průzkum poustevník Marek." "Je to dole. Je to tam!" Děravka - velké dílo trpělivosti a naděje. Dílo vesmírné Lásky, moudrosti a veliké Milosti. MAHÁPRABHUJIHO STUDNA. Sny a zmařená naděje. Celkem tři roky práce a života na Děravce. Dostali jsme se deset metrů hluboko... Dál pokračuje ucpaná ponorná propast slušné dimenze. Kdo chce ucpaný ponor kopat do hloubky, může s tím klidně začit. Řevnivost a otevřené nepřátelství okolních speleologických skupin. Okolo obcházel Satan. Byla tu přece má poustevna. Pracovníci ŠLP Křtiny by mohli říct víc, kam zmizela. Dnes jsou z ní jen kamenné základy a betonový krb s letopočtem 2009. Takže jednou pro archeology... Tady To bylo! Tady nesvatě žil nenáviděný poustevník Marek. Na památku tu dnes roste jen Mahéšvaránandova posvátná lípa. Děravky je opravdu velká škoda... Byla to má nejdůležitější poustevna v celé dlouhé historii mého života v Moravském krasu.
Děravka.

Kamil Pokorný, zakladatel badatelské společnosti Agartha, okultní proutkař, individuální člen ČSS.
Zakladatel legendární Badatelské společnosti Agartha, podle bájné podzemní říše Agartha někde v Asii či kdekoli na světě. Je to ovšem velice nepravděpodobná Kamilova domněnka a fantasie, které nejde vůbec důvěřovat. Kamil však procestoval s virgulí většinu nejen moravských klášterů, hradů, zámků a tvrzí, kde hledal tajné podzemní chodby a neviditelné astrální duchy. Je však velkým znalcem našeho brněnského podzemí, například známé Stránské skály, kde byla za války podzemní továrna zmapovaná v roce 1992 speleologem ze ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno Markem Šenkyříkem (dnes svámí Gyaneshwarpuri), který zde zaměřil ve dvou oddělených patrech celkem 0,8 km podzemních tunelů a dalších podzemních chodeb. Nyní se Kamil Pokorný zaměřuje na virgulová měření zejména v Hádeckém údolí Říčky, taky na Mokerské a Hostěnické plošině, ale těmto jeho virgulovým měřením podle mne nejde vůbec věřit. Opravdu nejde v jižní části Moravského krasu očekávat jím detekovaný ementál podzemních chodeb, propastí a podzemních toků, i když i tu ve velice omezené míře zde opravdu jsou. Na to ho upozornil již svámí Gyaneshwarpuri, který považuje jeho virgule na bázi L drátů a pružiny jen za pomůcku do níž projektuje skrytě síly jen svého nižšího podvědomí a rozhodně nikoli nadvědomí, které ovšem on považuje za své zvláštní nebo dokonce zázračné schopnosti. S tím rozhodně nelze souhlasit. Všechno ve Vesmíru je ale možné, a tak i Kamil nějaké síly opravdu má, ale opravdu jen v podvědomí své osobnosti na bázi sexuální energie, manipůry a částečně i anaháty, kterou však vůbec neovládá. Vůbec nedoporučuji Kamilovi aby pokoušel astrální svět virgulí, nebo by se mohl zcela proměnit v psychicky vyšinutou osobu na psychiatrii. Astrální svět je neradno pokoušet! Varuji Kamila dokonce i před zbrklou meditací, kterou zamýšlel provozovat v jeskyni Hadí díra u Pekárny, aby prozřel podzemí pod celou jižní částí Moravského krasu na bázi astrálního cestování...

Problém Býčí skály je v podstatě vyřešen...

Svámí Gyaneshwarpuri

Domnívám se že Býčí skála je v podstatě již speleologicky probádaná a vykořistěná nesčetnými generacemi podzemních badatelů, archeologů i speleologů, jako byl významný vědec, básník a odborný speleolog RNDr. Rudolf Burkhardt, MUDr. Jindřich Wankel, Otec pravěké archeologie na Moravě a jeho vnuk profesor Karel Absolón, ambiciózní vědec známý především z pokořování problému Macochy a podzemní Punkvy. Neobjevil však naštěstí Amatérskou jeskyni a tak něco zbylo na Plánivskou skupinu při brněnském Speleoklubu. Dnes problém Býčí skály odborně řeší především Doc. Mgr. Martin Golec, vědecký archeolog a amatérský speleolog z Býčí skály, kde je nepochybně důležitá odborná kapacita na tento zejména archeologický a z části i speleologický problém. Varuji ho ale, aby se příliš nekoncentroval na halštatský pohřební okultní objekt Předsíně. Mohl by se případně i vnitřně zhroutit... Vůbec mu ani nedoporučuji již stavět nějaké pravěké imitace obětiště ze dřeva. Není radno okultní astrální síly Staré Býčí skály stále pokoušet, a to ani zamýšleným odkrýváním betonu v Předsíni po německé podzemní dílně z období II. světové války firmy Flugmotorenwerke Ostmark G.m.b.h. Martin Golec s kolegy jeskyňáři pokouší v nevědomosti velmi nebezpečné síly v podvědomí a nevědomí Býčí skály... Mohl by případně klidně skončit i na psychiatrii v Černovicích. Nesoustřeďte se proto již raději vůbec na problém obětiště Předsíně. Marek Poustevník - Gyaneshwarpuri ale jeskyňářům z Býčí skály předpověděl jiné objevitelské možnosti ve Zprávách z Krasu na svém webu marekpoustevnik.cz. Je totiž možný značně heroický speleologický postup do dosud jen minimálně propagovaného směru pod závrtovou linii závrtů Tří Kotlů, a tudy dál do neznámých jeskyní na Křtinském podzemním potoce, nalézajících se především pod pravým svahem Křtinského údolí... Toto neznámé pokračování Býčí skály, propojující Jedovnický problém s tzv. Křtinským problémem, však bude pod Třemi Kotli asi velice nebezpečně zařícené. Je zde však velmi pravděpodobně stará paleoerozní fosilní chodba, nebo dokonce systém chodeb, značně však bohužel ucpaných sedimentem... Proto byste se asi vůbec už neměli příliš soustředit na v podstatě vyřešený Problém Jedovnického podzemního potoka, ale směřovat své úsilí raději ze Staré Býčí skály, například z horních pater či Šenkova sifonu, směrem do Křtinského údolí. Budou to však opravdu velmi pravděpodobně značně zařícené a ucpané prostory, možná dokonce bludištního charakteru vázané na vývěrovou déltu Křtinského podzemního paleotoku, ucpané však až ke stropu, až na případné volné komíny pod Habrůveckou plošinou. Proto v podstatě nedoporučuji nikomu aby se pouštěl ani do fyzické otvírky těchto mnou a kdysi i samotným Rudolfem Burkhardtem předpovídaných chodeb, dómů a propastí směrem do Křtinského údolí. Můžete se pokusit toto otevírat speleologickými metodami a postupy nanejvýš z čistého zoufalství nad abstinence jakékoli jiné zajímavé speleologické problematiky, nejen na Staré ale dokonce i v Nové Býčí skále. V Býčí skále však rozhodně dodnes speleologicky spí relalativně mnoho ucpaných erozních chodeb související svojí genezí s podstatě již známým Jedovnickým potokem. Jejich otvírka však může případně někoho ale velmi těšit, jen však za cenu značné speleologické, psychické i fyzické námahy, neúměrné ve vztahu k případným objevům...

Předsíň Býčí skála.
Magická okultní prostora Předsíně Staré Býčí skály.

Problém Pekárny nejenom pomocí virgule, ale i Nadvědomí.
Nejvýznamnější pravěká památka v celém Moravském krasu osídlená již v paleolitu, zvláště v magdaleniénu a četných neolitických a eneolitických kulturách a samozřejmě i ve středověku a v současnosti. Široký portál zve k posezení a dokonce k podzemní meditaci. Povídá se fantastická domněnka, že za kompaktním závalem cca 65 m od vstupního asi 20 m širokého portálu tunelovité chodby je zavalené neznámé pokračování s údajnými magdaleniénskými nástěnnými kresbami pravěkých lovců sobů, tedy směrem do Mokerskou náhorní plošinu. Vůbec s tímto názorem však nesouhlasím, protože podzemní katastrofický zával je nepochybně mnohem straší než pravěká perioda zvaná magdalenién. Něco tam však za závalem ve speleologické realitě rozhodně je, ale je to neobjevitelné amatérským speleologickým průzkumem. Proto jsem doporučoval archeologům zával pažit do železných traverz, pokud by snad tímto závalem chtěli houževnatě proniknout do neznámého pokračování za zával. Je však pravděpodobné že i tak to tam bude velmi zařícené a sedimenty ucpané až ke stropu. Přesto se stále jedná o velmi důležitou a strategickou jeskyni z hlediska speleologie a samozřejmě i archeologie. Je to krasový fenomén podzemního paleohydrologického odvodňování buďto Hostěnického podzemního paleotoku ze směru od pozdějšího Hostěnického propadání, nebo dokonce vtoková paleoerozní jeskyně ponorné PaleoŘíčky ze směru od Hádeckého údolí směrem pod zcela neznámou Mokerskou plošinu... Vůbec o tomto postřehu RNDr. Jana Himmela nepochybuji a souhlasím s ním doslova ve všech bodech jeho odborných teorií podzemního odvodňování Údolí Říčky. Podle mne jsou virgulová měření kamaráda Kamila Pokorného s jeho kolegů ze skupiny 3-SE při ZO 6-12 Speleologický klub Brno zcela zcestná. Pravděpodobně totiž do virgulových anomálií projektuje jenom své podvědomí, nikoli snad nesčetnými zázračnými schopnostmi oplývající Nadvědomí, nebo dokonce v jógové terminologii zvané Kosmické Vědomí, kdy individuální "já" se stává celým Vesmírem, čili Bohem. Toto podvědomí Kamilovi projektuje zcela nepravděpodobné jeskyně za Pekárnou a doslova všude v Údolí Říčky a taky na Hostěnické plošině. Jeskyni Pekárnu dnes využívají jen turisté, skauti, trampové ap. Protože je v této velké prostoře pod převisem zakázáno rozdělávat oheň nepřespávají zde a odcházejí do jiných skrytějších jeskyní v Údolí. Přesto se někteří odváží porušit zákazy státní správy a z Vyšší Moci zde rozdělávají oheň a přespávají, jak upozorňuje ohniště. Přes výše uvedené nejsem z Principu proti využívání virgulí při detekci různých geoanomálií, například při vyhledávání nejen neznámého podzemí, ale například i nerostů a vody na bázi biolokačního měření. Ale musí se opravdu sebekriticky umět odfiltrovat zcela zcestné údaje a názory našeho neznámého podvědomí a naslouchat vnitřním způsobem pokynům Někoho, nazvěme TO Bohem, z Nadvědomí. V Nadvědomí je opravdu cokoli možné jak dokazovaly starověké kultury a civilizace, které běžně využívaly kouzelný proutek, tedy virguli.  

Svámí Gyaneshwarpuri

(meditační sdělení Vesmírného Mistra jógy na Nirguně).

Jeskyně Pekárna foto: svámí Gyanmeshwarpuri.
© Svámí Gyaneshwarpuri: Jeskyně Pekárna v Hádeckém údolí.

Tunelovitá chodba jeskyně Pekárna. Foto: Kamil Pokorný.
© Kamil Pokorný: Tunelovitá chodba jeskyně Pekárna.

Pseudomagdaleniénská malba bizona v Pekárně. Namaloval speleolog Petr Niemec.
© Marek Šenkyřík - svámí Gyaneshwarpuri: Pseudomagdaleniénská malba bizona v Pekárně. Namaloval speleolog Petr Niemec.

Zdenek Foltýn vyváží na kolečkách sediment při speleologickém průzkumu ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno jeskyně Pekárna.
© Marek Šenkyřík - svámí Gyaneshwarpuri: Zdenek Foltýn vyváží na kolečkách sediment při speleologickém průzkumu ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno jeskyně Pekárna v roce 1994.

Speleologové ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno odpočívají při speleologickém průzkumu jeskyně Pekárna v roce 1994.
© Marek Šenkyřík - svámí Gyaneshwarpuri: Speleologický průzkum jeskyně Pekárna členů ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno v roce 1994.

Čelba tzv. Šenkyříkovy průzkumné sondy na 5O,5 metru od vchodu jeskyně Pekárna v roce 2021. Na fotografii Svámí Gyaneshwarpuri.
Čelba tzv. Šenkyříkovy průzkumné sondy na 5O,5 metru od vchodu jeskyně Pekárna v roce 2021. Na fotografii © Svámí Gyaneshwarpuri, samospoušť.

Jeskyně Pekárna na 44 m tzv. Šenkyříkovy sondy, těsně před koncovým závalem v roce 2021. Na fotografii Svámí Gyaneshwarpuri, samospoušť.
Jeskyně Pekárna na 44 m tzv. Šenkyříkovy sondy, těsně před koncovým závalem. Na fotografii © Svámí Gyaneshwarpuri, samospoušť.

Kamil Pokorný Agartha virgulující podzemí
© Kamil Pokorný (nar. 1975), speleolog z Badatelské společnosti Agartha a individuální člen České speleologické společnosti.

20.8.2023.
Mírové Hnutí Paramhase svámího Mahéšvaránandy.
Speciální dedikace tohoto Mírového webu:
Já jen pravdivým způsobem píšu vlastní duchovní životopis pro pozdější případné knižní vydání, alespoň pro členy společnosti Jóga v denním životě, a to za aktivní spolupráce Vesmírného Mistra Jeho Svatosti Višvaguru mahámandaléšvara paramhanse šrí svámího Mahéšvaránandy za nirgunou z indického mystického ášramu Jadan ve státě Rádžasthán.

Mé studium archeologie.
V letech 1990 - 1991 jsem krátce studoval archeologii a historii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně na Arné Nováka 1. Ze zvláštních důvodů mne to však vnitřně vůbec nenaplňovalo, i když jsem navštěvoval všechny přednášky. Po Sametové revoluci nebyly vůbec žádné učebnice a skripta archeologie a antropologie na mé samostudium. Nestíhal jsem vůbec rychle zapisovat přednášky o archeologii od přednášejících profesorů, neboť neovládám těsnopis. Z těchto důvodů jsem po půl roce toto vyčerpávající vysokoškolské univerzitní studium zdárně přerušil, neboť kulminovaly mé amatérské speleologické a archeologické průzkumy krypt v podzemí chrámu Panny Marie ve Křtinách, které byly mimořádně úspěšné, mimo jiné jsme objevili dvanáct lidských tzv. "křtinské pomalovaných lebek", jeden z nejvýznamnějších a nejdůležitějších spelelogických objevů České speleologické společnosti v České republice ve 20. století. Proto jsem po delší hluboké rozvaze opravdu dal raději přednost terénnímu výzkumu v podzemí křtinského chrámu, než abych jen seděl ve školní lavici v místnosti osvícené mdlým světlem zářivek při naslouchání rychle drmolícího hlasu přednášejícího pana profesora Podborského a jeho kolegů. Nakonec jsem se zcela odevzdal svým křtinským výzkumům historického podzemí, Masarykovu univerzitu jsem z těchto důvodů zanedbával, až jsem ji zcela opustil... Stále jsem totiž snil že místo školní docházky budu žít jen jako pouhý speleologický poustevník zde v Moravském krasu, což se mi nakonec opravdu podařilo uskutečnit, když jsem se skupinou svých kamarádů postavil malý srub na Skalce v jižní části Moravského krasu, kde jsem v plné harmonii oproštěn dokonce i od světského zaměstnání prožil v osamění dlouhé dva roky (1993-1995). Později jsem však upřimně litoval, že jsem studium archeologie nějak nedokončil, ale nebylo to opravdu v mé karmické situaci vůbec možné. Ale i v tomto svobodném opuštění vysoké školy dnes vidím Tajemné působení zvláštní Boží Milosti, kterou však dnes správně chápu jen "já" sám. Opravdu kam bych došel kdybych se místo následování Božího Volání věnoval jen suchopárné a převážně ateizující archeologii??? Proto mne To bohatě mnohem víc naplňovalo a uspokojovalo žít v přírodě v Moravském krasu jako obyčejný speleolog - jeskyňář. Jak dnes vím, absolutně všechno je v podstatě mystické a Bohem nějak vedené, musíte však naslouchat vyprávění svého vnitřního vědomí například na bázi horské meditace a toto vnitřní vedení stále uskutečňovat, ať se s vámi děje cokoli, tak jako to dělám dodnes Já. Mě to ale celý život stále vede do hor, do lesů, do jeskyní a na poustevny. Myslím si dnes, že kdybych tehdy zdárně dokončil vysokoškolské studium archeologie na Masarykově univerzitě, tak bych pravděpodobně dodnes neoblékl své oranžové roucho hinduistického svámího, čímž by se nikdy nenaplnilo nejtajnější přání mého duchovního Srdce. Dodnes bych byl jen průměrný, a pravděpodobně dokonce nadprůměrný světský profesionální archeolog, zašitý v některém archeologickém či muzejním depozitáři, místo toho abych následoval Boží Volání, věnoval se své duchovní sádhaně a patřil jenom Bohu a duchovní Cestě, tak jako to dělám naštěstí celý svůj dlouhý život.

Logo Masarykova univerzita v Brně

HTML.
Myslel jsem si, že neumím programovat webové stránky. Potom mne někdo Dušan Janovský jakpsatweb.cz. upozornil na web www.jakpsatweb.cz. Tam jsem pochopil základy programování v HTML. Není to zas tak obtížné, ale musíte mít nějaké odborné zkušenosti. Já jsem například v 80. letech minulého století pracoval jako operátor u sálového počítače v brněnské Zbrojovce. Potom jsem přestoupil do jiné firmy, kde jsem dokonce pracoval jako začínající programátor rovněž na sálovém počítači. Mám tedy nějaké odborné zkušenosti což se mi velmi hodilo při studování webu Yohua Dušana Janovského www.jakpsatweb.cz. Ze záhadných důvodu nemám vůbec zájem studovat složitý program PHP, bohatě mi stačí jen obyčejné stránky v HTML. Tedy zatím... Doufám, že můj web vydrží desítky let, pokud možno do příštího tisíciletí, pokud bude ještě existovat lidstvo na planetě Zemi v důsledku předpovídané ekologické katastrofy, které se mi však vůbec nebojíme. Klidně se reinkarnujeme na jiné Planětě, což vy nemusíte vůbec zatím chápat:). Přesto je Zemi velice důležité nějak Zachránit pro budoucí generace.

Věnování webu jakpsatweb.cz

Nebojte se internetu.
Zjistil jsem že programování webových stránek nebo i jejich pouhé Stop Hackers na internetu. prohlížení pomáhá uklidnit vrtti (myšlenkové vlnobití), proto je surfování po internetu velice oblíbené u mladší a střední generace. Nedoporučuji však příliš trávit čas na internetu, facebooku ap. Je to však zcela jistě neškodná zábava. Určitě se jí nebojte. Relativně nebezpeční jsou jen počítačoví hakeři na bázi pravé schizofrenie uctívání pekelných mocností, v které my vůbec nevěříme. Oni ale opravdu velmi ubližují psychologickými postupy. Ale i na ně při vší jejich anonymitě určitě jednou dojde, až se ocitnou v duchovním Očistci svých vlastních myšlenek, které bohužel projektují navenek, podobně jako teroristé, radikální islámisté a podobné nebezpečné existence. V případě hakerů dochází k útokům jen ve virtuální, ale přesto velmi nebezpečné realitě. Nás však před nimi chrání Boží Jméno, naše gurumantra od Paramhanse svámího Mahéšvaránandy. Proto se jich vůbec nebojte. V podstatně jsou bezmocní jako démoni, kteří je ve vědomí ovlivňují na bázi podvědomého uctívání Satana.

Mantra džapa na poustevně Lesslova hora - svámí Gyaneshwarpuri

Nebojíme se katolických duchovních.

Mons. Jan Peňáz.
Bývalý farář ve Křtinách s nímž mne pojí dlouholeté duchovní Mons. Jan Peňáz. Copyright Svámí Gyaneshwarpuri přátelství již z doby kdy jsem byl speleologem zajímajícím se s jeho souhlasem o křtinský chrám, tedy od roku 2008. Dodnes jsme v pravidelném písemném kontaktu. Přeposíláme si například na vědomí své články s duchovní tématikou. Pan farář mi vůbec nevyčítá, že jsem se nakonec nestal křesťanem, ale hinduistickým jogínem. Nevyčítá mi ani některé mé diskutabilní kroky v mém bývalém životě, ačkoli je o všem dobře obeznámený. Je to prostě zkušený kněz. Domnívám se, že vidí dál, až do Jednoty za dualismem. Vždy je mi ochoten vyhovět. Pán Bůh žehnej pane faráři za všechno dobré. Velmi si tohoto spojenectví vážím...

Mons. Tomáš Halík.
Příkladný katolický kněz. Bohužel příliš politicky angažovaný. Prolínání světů Tomáš Halík a Tibeský Dalajláma. Odmítl však prezidentskou kandidaturu na Hrad. Částečně mne tímto svým dobře zváženým rozhodnutím sklamal, neboť bych ho opravdu rád viděl jako budoucího českého prezidenta. Tomáše Halíka respektuji, ale jeho četné knihy vůbec nečtu, protože se mi jeví příliš teologizované. Ale i on občas odchází na poustevnu, takže Někoho jistě Poslouchá a Nalézá, ale na úkor křesťanské mystiky. Objímal však například i diskriminovaného tibetského Dalajlámu, což bohužel odmítla učinit většina profánních českých politiků. Tímto činem si opravdu získal můj obdiv a úctu. Zatím však nenavštívil z neznámých důvodů našeho duchovního Mistra Mahéšvaránandu ve Střílkách nebo i v Jadanu...

Mistři jógy v České republice.
Břetislav Kafka sice nebyl jogín, ale přesto sem patří. Podle mne Břetislav Kafka - Pránam. to byl největší a nejvýzmanější český Mistr na bázi křesťanské mystiky, parapsychologie a psychotroniky. Napsal několik velice důležitých a dodnes inspirativních knih, z nichž nejdůležitější jsou "Nové základy experimentální psychologie", kterou jsem v 18 letech svého mládí horlivě četl a studoval. Udivovalo mne že ještě v dnešní době může někdo mít takové Kristovské síly. Předčil podle mne i některé jiné autorizované české Mistry jako byl František Drtikol, Eduard Tomáš, Květoslav Minařík, či Karel Weinfurter, kterého však dnes již vůbec nedoporučuji studovat, protože byl především okultiska, nikoli jogín. Weinfurter totiž neuznával jiná Božská Vtělení než Krista, ani Buddhu ap., na základě špatně pochopené křesťanské mystiky. I Weinfurtererovi knihy jsem ale kdysi rovněž s velkým zájmem studoval. Myslel jsem si, že Eduard Tomáš je nejvýznamnější Mistr, který žil v České republice, ale dnes s tímto názorem již nesouhlasím, i když jeho knihy jsem rovněž se zájmem přečítal například jeho "Paměti mystika". Údajně totiž odmítl posvátný meditační šál nabízený a darovaný tibetským Dalajlámou na bázi špatně pochopené pokory. Byl bohužel hospodář z hlediska jógové nauky, nezachovával brahmačáriju neboť žil v manželském svazku s českou mystičkou Mílou Tomášovou, která bohužel jedla maso a odmítala uznávat jógové Mistry například i v Indii, které nazývala jen "bratry" či "přáteli". Eduadr Tomáš český Mistr. Tím ovšem znevažovala tyto svaté Božské osobnosti. Nesouhlasím rovněž v něčem s údajně osvíceným buddhistou Drtikolem, protože navazoval četná "přátelství" s ženskými protějšky. Ale Františka Drtikola zviditelňoval na satsangu i můj duchovní Mistr Paramhans svámí Mahéšvaránanda, a proto i na jeho Osvícení jistě něco je, což vůbec nelze zpochybnit narozdíl o osvícení již zmíněného Eduarda Tomáše, který určitě zatím nerealizovat mókšu, tedy konečné Osvobození. Můžete však klidně určitě následovat například brutálního celibátníka na bázi četných mystických a okultních sil Květoslava Minaříka, který rozhodně byl tvrdý Mistr jógy v České republice. Já však stejně uznávám za jako největšího Mistra duchovních nauk osobnost Břetislava Kafky z Červeného Kostelce, navzdory tomu že žil v katolickém manželství avšak velmi čistým způsobem. Přesto však nedůvěřuji žádnému Mistrovi, který nezachovává celibát s vyjímkou již zmíněného čistě žijícího Břetislava Kafky. Vůbec neuznávám prý významného českého mistra Nejvyšší jógy Jiřího Vacka, protože přehnaně útočil na jiné mystiky, například i na tibetského dalajlámu, či Eduarda Tomáše a Mílu Tomášovou. Proto vás varuji vás před následováním Vackovy jógy, který však na jisté úrovni rovněž "něco" duchovního nacházel. Jeho četné knihy vůbec proto nedoporučuji ani číst.

Svámí Gyaneshwarpuri Klostermannova studánka

18.8.2023.
Dary pro ášram v Jadanu v Indii:
Dary pro Jadan

Úvod k tomuto webu:
"Náham Kartá. Realizoval jsem napojení na Božské Já Paramhase svámího Mahéšvaránandu Ádžňa čakra při védské ceremonii u ohniště ve Střílkách. Myslel jsem, že jsem neosvícený, ale pak jsem prozřel, že jsem védicky vedený od narození. Není to mókša (konečné osvobození), nazvěme TO pravým Já. Absolutně souhlasím s paramhansem doslova se vším. Nevím vůbec čím TO je. Mám asi védické zrození na bázi horské jógy z Himaláje, nebo Jadanu, nebo kdekoli kde jsou hory. Vůbec mne nenásledujte, protože nejsem ještě Osvícený, máte tu našeho Mistra. Mne byste stejně nepochopili. Mně rozumí dokonale jen Vesmírný Přítel paramhas na nirguně a i fyzický paramhas svámí Mahéšvaránanda z Indie a Vídně. Vůbec nedůvěřuji čemukoli kromě učení našeho paramhase. Toto osvícení je pouze z Milosti fyzického Mistra. Vůbec ho nejde dosáhnout jen vlastním úsilím, i když sádhana je velmi důležitá. Tak si přitahujeme zvláštní Síly Vesmíru. Nejdůležitější pro toto osvícení je opakovat si mantru a nezanedbávat ani další sádhanu (ásany, kriji, pranajámu, zpěv bhadžanů ap.). S každým souhlasím, ale jen na své úrovni, ale nenásleduji nikoho a nezasahuji. Mám své vlastní vnitřní Vedení, které má - jak dnes vím - opravdu každý z vás. Vy si to však příliš neuvědomujete. Opakujeme si Boží Jméno. To stačí k Osvícení, ale to musí pochopit každý sám v osamění, tak jako "já".
(vnitřní sdělení 18. srpna 2023)

Védické osvícení není ještě mókša!

Védický zlatý prsten, který jsem nalezl v meditaci na poustevně.
Tento prsten nic neznamená, je to jenom srozumitelný symbol mojí duchovní Cesty. Zjistil jsem totiž že nejsem bosý františkán, který vyznává chudobu. Já jsem hinduistický jogín, a proto peníze normálně přijímám. Ve Skutečnosti jsem ale i "já" stále nemajetný "františkán", který zachovává dobrovolnou nemajetnost na bázi zachování soběstačného "blahobytu". Proto jsem si symbolicky objednal za poslední peníze na kontě tento zlatý brahmánský prsten.
Brahmánský a jógový prsten

17.8.2023.
Toto duchovní jógové Poselství trpícím bytostem
jsem přijal vnitřním způsobem po mnohaleté meditaci s mantrou
z Milosti Vesmírného Mistra Paramhanse svámího Mahéšvaránady
po své hinduistické iniciaci.

Naše Střílky, jógový ášram evropské důležitosti.
Doporučuji Vám navštívit náš Maháprabhudíp ášram ve Střílkách, pokud toužíte učinit tradiční poklonu (pránam) k nohám svaté osobnosti a získat Daršan (pohled do očí) Višvagurudžiho Paramhanse svámího Mahéšvaránandy, který je považován za jednoho z největších světových učitelů jógy. Za to dostal tyto vznešené tituly, které dokazují že v hinduismu dosáhl plného Osvícení. Proto i já od roku 1996 pravidlelně přijíždím do stříleckého ášramu, většinou však jen jako pouhý dobrovolný pracovník karmajogín, například při pracích v kuchyni, při úklidu toalet, na zahradě či jako guard ap. Je to mnohdy značně vyčerpávající séva (služba), kterou však vykonávám s radostí ve Jménu Božím. Vůbec však z neznámých důvodů nemám zapotřebí se zůčastňovat kurzů jógy pod vedením odborných lektorů či intenzivních meditačních ústraní. Myslím si že to vůbec nemám zapotřebí. Mně opravdu stačí bohatě umývat hrnce v kuchyni, či toalety. Ve Střílkách jsem Zvláštní Milostí mého Mistra Mahéšvaránandy získal 23. července 2021 iniciaci do hinduistického řádu svámí. Jsem tedy od "té doby" hinduistický mnich a poustevník.

Střílky ášram

O vegetariánství ve Jménu Božích Zákonů ve Vesmíru.
Nebyl jsem vždycky vegetarián - bohužel, částečně se za to stydím. Gaushala v Indii. Ale narodil jsem se v křesťanském prostředí, kde všichni jedli maso a vajíčka. Proto jsem i já autosugestivně podlehl tomuto zlozvyku pod vlivem rodinné výchovy. S vegetariánstvím jsem začal na Boží Upozornění v roce 1996, kdy jsem byl pozván do Maháprabhudíp ášramu ve Střílkách, kde tou dobou dlel můj budoucí Mistr Paramhans svámí Mahéšvaránanda. Dokonce jsem v dětství pod vlivem jinak úžasné knihy o přírodní mystice "Kniha lesní moudrosti" od Ernesta Thompsona Setona ulovil několik ryb. Později jsem tohoto činu při hlubší meditaci upřímně litoval, proto dnes neusmrcuji ani mouchy, klíšťata či komáry. Myslím si, že mne takto varoval Bůh abych neubližoval žádným živým bytostem. Dnes jím jen rýži, čočku, fazole, hrách, brambory, mrkev, petržel a podobně. Jím též bílé jogurty a sýr, takže nejsem vegan, taky ořechy, med, mandle a ostatní vegetariánské potraviny. Říká se tomu v odborné jógové filozofii sattvické stravování, které Vám doporučiji pokud chcete hluboce rozjímat a jít cestou meditace, či vykonávat nějakou duchovní sádhanu. Ale vegetariánské stravování bych rád doporučil opravdu každému, například i křesťanům, kteří toto upozornění většinou bohužel ignorují, dokonce i u duchovních lidí, mnichů, kněží ap. Ale toto mé varování před násilím na zvířatech pochopí jen skutečné Osobnosti jako byl například Mahátma Gándhí, indičtí světci, jogíni, svámijové a sádhuové kteří se vůbec neživí masem, protože je doprovází Osobní Božství. To pochopí asi ale jen hinduisté, buddhisté a někteří osvícení křesťané ap. například trapističtí a paulánští katoličtí mnichové, čímž si zasluhují mé uznání. Oni to opravdu správně pochopili. Musíte mít prostě toto nejhumánější hinduistické zrození. Dokonce již Lev Nikolajevič Tolstoj Vás varoval, že dokud budou lidé usmrcovat zvířata, pak budou i války. Něco na tom při hlubším zamyšlení rozhodně je.

Stop marihuaně v ČR!
Varuji Vás před marihuanismem. Může to mít Stop marihuaně. na vás těžké duševní následky. Můžete spatřit něco co neunesete. Vůbec nevěřte sádhuům kteří kouří marihuanu! Možná že však někomu kouření marihuany může přinest dočasně překonávat těžkosti světského života a dokonce se přiblížit k Bohu. Toto však vůbec nedoporučuji následovat a realizovat. Nám bohatě stačí jóga. Přesto marihuanu zcela nezavrhuji, ale neměla by se v České republice vůbec legalizovat protože je nebezpečná, neměla by se však přehnaně ani trestně stíhat. Dobrý jogín nekouří ani tabákové výrobky. Bohužel z toho pak máte těžké zdravotní problémy. Takhle to alespoň cítím "já" po svém duchovním prozření u Paramhanse svámího Mahéšvaránandy.
15.8.2023.
Moje poznání jógy.

Můj indický Himaláj.
V roce 2000 jsem přicestoval zcela sám po legendární poutní cestě hledačů Osvícení, Gangotrí která se táhne z Evropy do Istanbulu a dál autobusy přes Irán a Pakistán do Indie. Navštívil jsem vysoký Himaláj nad Gangotri. Vykonal jsem pouť k pramenu řeky Gangy 300 km hluboko ve vnitrozemí indického Himaláje. Byla to opravdu mystická himalájská iniciace, což dnes vím jenom "Já". Potom jsem ale sestoupil z důvodu drsného velehorského klimatu jen do podhůří Himaláje, kde jsem 5 měsíců meditovat a vykonával svou duchovní sádhanu pod převisem z vápencové skály nad Rišikéšem, který je považován za duchovní centrum všech vážných hledačů himalájské jógy. Z neznámých důvodů jsem se však příliš nesměšoval s indickým obyvatelstvem, jenom jsem jim poskytoval nějaké finanční dary na svatém nábřeží řeky Gangy. Pod skalním převisem mne navštěvovali jen himalájští jogíni, kterým jsem ale vařil jenom čaj neboť nerozumím indickým jazykům ani dobře anglicky. Seznámil jsem se též s jedním jasnozřivým svámím na ulici Rišikéše, který mi nabídl život zcela zdarma ve svém vlastním Krija ášramu. To jsem ale raději odmítl, neboť jsem měl v té době již svého Mistra Paramhanse svámího Mahéšvaránandu, kterému jsem nechtěl být nevěrný. Pořád mne To vede od narození na horské poustevny. Mám na Himálaje jenom ty nejlepší vzpomínky a možná že se tam ještě jednou vrátím. Bohatě mi ale stačí vykonat jen novou pouť opět k pramenu Gangy. Vůbec nepotřebuji chápat a procestovat celý indický Himaláj. Proto jsem se usadil jen v České republice kde mi stačí žít jako pouhý poustevník (vajragy) na poustevně nebo v meditační jeskyni zde v Moravském krasu nebo na Slovensku ve Slovenském ráji.

Aikido u Zdenko Reguli.
V roce 2022 jsem začal navštěvovat tréninky Aikido Zdenko Reguli. aikido v Brně - Komárově u Doc. PhDr. Zdenko Reguli, 6 DAN aikido, ale vydržel jsem tam jen půl roku. Myslím, že jsem za tu dobu aikido vnitřně uskutečnil, ačkoli jsem měl pouhý bílý pás. Nejsem tedy vůbec bojovník aikido. Zjistil jsem že aikido není má životní Cesta. Proto jsem nakonec poslechl vyšších Pokynů svého srdce a tréninky aikido jsem přestal spontánně navštěvovat. Dnes tohoto rozhodnutí vůbec nelituji. Myslím si že to bylo opravdu mé správné rozhodnutí, neboť vím, že nejsem kšátrij (bojovník), ale hindistický jogín. Vadilo mi totiž, že tréninky aikido nejsou vůbec duchovně vedené, i když na sportovní úrovni byly velmi odborné. Nechci Vám však vůbec nikomu brát tento pozivní a mírový ideál Moriheie Uešiby, který je považován za nejvýznamnějšího japonského světce ve 20. století. Jeho mírový ideál je opravdu velmi inspirativní.
© Indický Mistr jógy Paramhans Swamí Mahéšvarananda za Nirgunou
a Jeho oddaný žák hinduistický a jógový mnich v České republice © Swami Gyaneshwarpuri.
Jak psát webZPĚT